Lietuvos salės futbolo žaidėjų debiutas Kefalonijoje

2014-06-08
Šią vasarą kefaloniečiai pirmą kartą svečiuose sulaukė salės futbolo komandos iš Lietuvos pajūrio, Klaipėdos. Birželio 8–9 d. vyko dvejos draugiškos rungtynės tarp lietuvaičių ir graikų. Susitikimai vyko sporto komplekse, esančiame Kefalonijos sostinėje Argostolyje

Klaipėdiečių komanda „Nautica“ varžėsi su gerai žinoma komanda iš Atėnų «ΔΟΥΚΑΣ» („Doukas“).

Lietuvių komanda atvyko į Kefaloniją teturėdami penkių žaidėjų sąstatą, nes dėl susiklosčiusių aplinkybių paskutinę minutę išvyką į Graikiją atšaukė „Nautica“ vartininkas. Laimei, renginio organizatoriai pasiūlė lietuvaičiams priimti į savo gretas vartininką iš Kefalonijos ir šiam žaidėjui prisijungus į lietuvių gretas, klaipėdiečiai rungtynėse turėjo vieną pakeitimą. To pakako, kad lietuvaičių komanda palaikytų greitą tempą abiejų žaidimų metu. Draugiški susitikimai suteikė daug malonumo tiek žiūrovams, tiek ir patiems žaidėjams. Visi turėjo galimybę pasimėgauti aukšto lygio futbolu: rungtynės buvo kupinos entuziazmo, energingo bei spartaus žaidimo, pavojingų atakų ir sumanių kombinacijų.

Pirmojo susitikimo metu, iki pat paskutinių minučių graikai pirmavo rezultatu 5:2. Tačiau pačioje žaidimo pabaigoje „Nautica“ žaidėjai, paveikti streso bei silpstančiomis jėgomis, prasileido dar du įvarčius. Taigi, rungtynės baigėsi gan aiškia «ΔΟΥΚΑΣ» komandos persvara 7:2.

Antrasis susitikimas nepagailėjo siurprizų. Klaipėdiečiai nustebino stiprius varžovus iš Atėnų savo pakeista žaidimo taktika ir nenuilstančiu spaudimu, kurio neatleido beveik visų rungtynių metu. Susitikimo antroje pusėje «ΔΟΥΚΑΣ» nebesijautė taip užtikrinti savo pergale, kaip galėjo tuo džiaugtis pirmojo susitikimo metu, ir kreipė daugiau dėmesio į gynybą nei puolimą. Deja, pirmo kėlinio gale „Nautica“ nerealizavo 10 metrų baudinio ir praleido keletą progų įmušti įvarčius puikiose atakose antrame kėlinyje. Neišnaudotos progos antrą kartą atnešė pergalę graikų komandai, tik šįkart jau apylygiu rezultatu 3:2.

Kelionių organizatorius (kefalonia-parga.com) dėkoja už pagalbą renginio koordinatoriui iš GraikijosGeorge Messaris – žurnalistui, aktyviai dalyvaujančiam Kefalonijos socialiniame gyvenime. Jo pastangų dėka,  visos renginio detalės buvo profesionaliai sukoordinuotos ir salės futbolo komandų susitikimai vyko sklandžiai. Savo, kaip kelionių organizatoriaus vardu, bei klaipėdiečių futbolo komandos vardu nuoširdžiai dėkojame ir Ευάγγελος ΜαζαράκηςKefalonijos ir Itakės Futbolo asociacijos Prezidentui, kuris sutiko bendradarbiauti rengiant Lietuvos ir Graikijos komandų draugiškas rungtynes. Skani vakarienė „Kalafatis“ restorane, į kurią E. Μαζαράκης pakvietė visus žaidėjus ir renginio organizatorius, taip pat prisidėjo prie puikaus lietuvaičių pasirodymo Kefalonijoje.